CVZ Concept
:(

Keşke Dünyayı ''Çocuklar'' Yönetse

Keşke Dünyayı ''Çocuklar'' Yönetse

Son zamanlarda sosyal medyada çok fazla çocukların merhametiyle ilgili görseller görüyorum. Bu görsellerin altında aynen şöyle yazıyor. “Keşke Dünyayı Çocuklar Yönetse”. Bunları görüyoruz ve “like”lıyoruz. Paylaşanın beğeni sayısını arttırıyoruz. Sadece bu kadar değil elbette bu görselleri görenlerin %80’inin içinde muhtemelen bir sızı oluşuyor “Evet” diyoruz. Evet keşke dünyayı çocuklar yönetse. Bu cümleyi kuran her insanın aslında kendisinden utanmasının dışa vuruluşudur bu.

Sokağa çıkma yasağının olduğu Ramazan Bayramı’nın son gününde yaklaşık 2 saat önce dışarıda yağmur vardı. Elimde cep telefonuyla sosyal medyada zaman harcarken 3 yaşındaki kızım camdan dışarı bakarak yağmuru izliyor ve kendi kendine konuşuyordu. Aslında kendi kendine değil yağmurla konuşuyordu, elini camdan uzatmış eline düşen her yağmur tanesine bir şeyler söylüyordu. Baba dedi, bir anda kulaklarım ona döndü ve benim kuramadığım o cümle için hatta hissedemediğim o merhamet için sanırım kendimden utandım. Evet dünyayı çocuklar yönetmeli, muhtemelen daha adaletli, daha sosyal, daha vicdanlı ve daha aydınlık olacaktır. En fazla oyuncaklarını paylaşmak istemezler ama sonra karşılarındaki ağlayınca canları yanar ve aynen şöyle derler;

-Tamam al oyna ama sonra geri ver olur mu?

Her çocuk iyi doğar, bizlerinde doğduğu gibi ama sonra ne yazık ki yaşanılan dünya o çocuğun içindeki iyiliği öldürür ve bununla birlikte, dünyanın merhameti, adaleti, vicdanı ölür. İyiliğin ölmediği bir dünya için dünyada çocuk kalbiyle yaşayalım ya da “dünyayı çocuklar yönetsin”

- Baba kırlangıç uçuyor ona söyler misin yağmur yağıyor dışarıda üşüyecek evine gitsin olur mu ?

 

SZK'nın Kaleminden...

CVZ CONCEPT

Yönetim Kurulu Başkanı

Güvenli Alışveriş

Güvenli Alışveriş

Ödeme ve adres bilgilerinizi kaydedin, güvenli alışveriş yapın.

Mobil Cebinizde

Mobil Cebinizde

Dilediğiniz her yerden güvenli alışverişin keyfini çıkarın.

Kolay İade

Kolay İade

Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

15 günde teslimat

15 günde teslimat

Sipariş verdikten 15 gün sonra ürününüz kargolanır ve kapınıza ulaşır.

Kredi kartları